Náš cíl je společný

Aby se vaše mince vydražily za nejvyšší cenu.

Bezpečí a spolehlivost

Naše aukce jsou zárukou bezpečného prodeje. Nabídněte své položky a o zbytek se už postaráme.

Výhodné podmínky

Nemáme rádi vysoké poplatky stejně jako vy. Proto vám nabízíme transparentní a férové podmínky.

Profesionální servis

Víme, co je pro úspěšnou aukci důležité. Prvotřídní fotografie a komplexní servis je samozřejmostí.

Jak spolupráce probíhá?

1. Nabídka položek do aukce

Pokud uvažujete o nabídce mincí či medailí do aukce, pošlete nám soupis položek společně s fotografiemi na e-mail info@pesekauctions.com.

Čím úplnější a přehlednější podklady od vás v počátku získáme, tím rychleji vám budeme schopni poskytnout další informace a zrealizovat celý proces.

2. Odborné posouzení 

Zaslané podklady posoudíme a rozhodneme o možnosti přijetí vašich položek do aukce.

V případě zájmu si od vás vyžádáme osobní informace k přípravě dokumentů nezbytných pro zprostředkování aukce a další záležitosti.

3. Předání a dokumenty 

Domluvíme se na předání vašich položek a podpisu dokumentů.

Osobně
Sjednáme si osobní schůzku v naší kanceláři v Kladně, kde položky do aukce osobně prohlédneme a na místě podepíšeme potřebné dokumenty.

Na dálku
Na e-mail vám zašleme dokumenty ve formátu PDF, které vytisknete a podepíšete. Následně nám zašlete položky do aukce společně s podepsanými dokumenty prostřednictvím přepravní společnosti. 

4. Příprava na aukci

Položky do aukce profesionálně nafotíme a připravíme.

Víme, že při internetových aukcích jsou kvalitní fotografie naprosto klíčové a přímo ovlivňují výši dosažené částky. Proto na celkovou prezentaci položek klademe maximální důraz včetně videí, popisků a dalších souvisejících informací, které jsou pro kupující rozhodující.

5. Marketing

Postaráme se o to, aby vaše položky v aukci byly vidět.

Naše aukce propagujeme na největších zahraničních numismatických webech jako Sixbid, Numisbid, Biddr a dalších, včetně českých stránek jako např. Nume.

Využíváme také propagace pomocí newsletteru a sociálních sítí. Díky tomu uvidí vaše položky desítky tisíc potenciálních kupujících z celého světa. 

6. Konání aukce

Aukce probíhá na ověřeném portálu Onebid, kde budou vaše položky dražit lidé z celého světa.

Jedná se o moderní aukční systém, který je přeložený do mnoha cizích jazyků. Díky tomu budou moci vaše položky dražit lidé z celého světa.

Kromě toho si mohou kupující nastavit své vlastní limity na největších numismatických webech jako Numisbid, Sixbid, Biddr a dalších.

7. Vyúčtování a vyplacení 

V následujících dnech po skončení aukce vám zašleme souhrn prodaných položek a celkové vyúčtování včetně poplatků.

Po vypořádání závazků s kupujícími vám vyplatíme příslušnou částku na bankovní účet dle dohody ve smlouvě. Obvyklá doba pro vyplacení částky je 30 dní od konání aukce.

Poplatky

Konkurence

-20 %

Na vysoké poplatky, na které jste zvyklí jinde zapomeňte.

U nás

-10 % 0 %

Nízký poplatek za levné položky.
Nulový poplatek za dražší položky.

Dosažená částka položky v aukci

do 999 EUR

od 1 000 EUR

Poplatek

-10 %

0 %

Rozpis výpočtu

Položka prodaná za

Poplatek (%)

Poplatek (EUR)

Vyplatíme vám

Příklad č.1

30 EUR

-10 %

-3 EUR

27 EUR

Příklad č.2

15 000 EUR

0 %

0 EUR

15 000 EUR

Časté dotazy

Platí se nějaké poplatky např. za focení, vystavení atd.?

Ne. Všechny naše náklady jsou zahrnuty pouze v jednom poplatku, který se odvíjí od dosažené částky jednotlivých položek.

Jedinou výjimkou může být poplatek za náročnější zpracování položek v případě, že nám položky dodáte neroztříděné (např. na jedné hromadě v krabici). V takovém případě vás o tomto poplatku a jeho výši budeme informovat před přijetím položek a podpisem dodavatelské smlouvy.

Proč máte výrazně nižší poplatky než konkurence?

Vadí nám vysoké poplatky stejně jako vám. Proto jsme se rozhodli založit vlastní aukční síň, která k poplatkům u dodavatelů přistupuje tak, jak bychom si přáli my sami.

Konkurenční aukční síně bězně účtují poplatky až do výše 20 %.  Pokud se v aukci vydraží např. mince za 1 000 EUR, dodaveteli je vyplaceno pouze 800 EUR.

Kdy dostanu vyplacené peníze za mé prodané položky?

Peníze standardně vyplácíme po vypořádání závazků s kupujícími. Obvykle do 30 dnů od skončení aukce, není-li vzájemně dohodnuto jinak.

Kde všude budou moje položky v aukci propagovány?

Naše aukce propagujeme na největších zahraničních numismatických webech jako Sixbid, Numisbid, Biddr a dalších, včetně českých stránek jako např. Nume.

Využíváme také propagace pomocí  newsletteru a sociálních sítí. Díky tomu uvidí vaše položky desítky tisíc potenciálních kupujících z celého světa.

Ke stažení

Aukční podmínky

PDF

 

Ochrana osobních údajů

PDF

 

Kontaktujte nás

info@pesekauctions.com